অভিনেতাৰ পৰা ৰাজনেতালৈ

61
  • অচ্যুত ভূঞা

ৰাজনীতি অসম’ (WWW.RAJNITIAXOM.COM) : অসমৰ প্ৰথম ৰাজনৈতিক ই-আলোচনী


জনসেনা পাৰ্টিৰ সভাপতি কে পৱন কল্যাণৰ বিধানসভাত প্ৰৱেশৰ সপোন ৰাজনীতিত প্ৰৱেশৰ এদশকৰো অধিক সময়ৰ পাছত ১২ জুনত (বুধবাৰে) ৰাজ্যিক মন্ত্ৰীসভাত মন্ত্ৰী হিচাপে শপত গ্ৰহণ কৰাৰ সময়ত বাস্তৱায়িত হয়।

পৱন কল্যাণ ডাঙৰীয়াই মুখ্যমন্ত্ৰী এন চন্দ্ৰবাবু নাইডুৰ নেতৃত্বত মন্ত্ৰীসভাত অন্তৰ্ভুক্ত হোৱাত আনন্দত উল্লাসিত হৈ পৰে, যাৰ সৈতে অনুষ্ঠানৰ আৰম্ভণিতে তেওঁ উষ্ম আলিংগন কৰে।

সংশ্লিষ্ট কাগজত স্বাক্ষৰ কৰাৰ পিছত পৱন কল্যাণ ডাঙৰীয়াই প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডী আৰু নাইডু ডাঙৰীয়াৰ লগত হাত মিলালে। ভৰি চুই ডাঙৰ ভাই আৰু অভিনেতা কে চিৰঞ্জীৱৰ আশীৰ্বাদ বিচাৰিলে। আনহাতে প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে চাই থাকিল সুখৰ মুহূৰ্তবোৰ।

দৃশ্যমানভাৱে আনন্দিত হৈ চিৰঞ্জীৱী ডাঙৰীয়াই পৱন কল্যাণ ডাঙৰীয়াৰ গালত আলফুলে আদৰ কৰিলে, আৰু মোডীয়ে চিৰঞ্জীৱী আৰু পৱন কল্যাণ ডাঙৰীয়াৰ হাত দুখন ওপৰলৈ তুলি ধৰিলে, নিৰ্বাচনী ক্ষেত্ৰখনত অসাধাৰণ সফলতা আৰু চিৰঞ্জিৱীৰ দ্বাৰা প্ৰদান কৰা সমৰ্থনৰ শলাগ লৈ পৱন কল্যানে ।

পৱন কল্যাণক ইমান শান্ত দেখা যায় যদিও তেওঁৰ হাস্যৰস ভাল ৷ পৱন কল্যাণৰ কিছুমান চিনেমা গীত সম্পাদনা কৰিছিল তেওঁৰ তেতিয়াৰ পত্নী ৰেণু দেশাই।
পৱন কল্যাণ সৰুতে বৰ ভয়াতুৰ আছিল যাৰ বাবে মাকে দৈনিক ৰাতি হনুমান কাহিনী ক’বলৈ বাধ্য হৈছিল।

পৱনে প্ৰকৃতিক বহুত ভাল পায় ৷ আনকি তেওঁ প্ৰকৃতিৰ লগত কথা পাতে বুলিও উল্লেখ কৰিছে ( feels with heart n soul) যিয়ে প্ৰকৃতি n উদ্ভিদৰ প্ৰতি তেওঁৰ প্ৰেম দেখুৱাইছে।

পৱন কল্যানে বিতৰকৰ স্বাৰ্থত চিনেমা কৰি আছে যাৰ লোকচানৰ বাবে তেওঁ পূৰ্বৰ ছবিবোৰত এষাৰ কথা দিছে ৷ অন্যথা তেওঁ পূৰ্ণকালীন সক্ৰিয় ৰাজনীতিৰ অংশ  ললহেঁতেন ৷

পৱন কল্যানে কম বয়সতে নক্সাল / মাওবাদীৰ লগত যোগদান কৰাৰ কথা ভাবিছিল ৷

বন্ধু আনন্দ সাই (কলা পৰিচালক)ৰ সৈতে পৱন কল্যানে ঘৰৰ পৰা পলাই যোৱাৰ পৰিকল্পনা কৰিছিল।

হাৰ্ভাৰ্ড বিশ্ববিদ্যালয়ত ভাষণ দিয়া প্ৰথমজন তেলেগু অভিনেতা পৱন কল্যাণ।

পৱন কল্যাণে কিতাপ পঢ়ি বহুত ভাল পায়, ত্ৰিবিক্ৰমৰ পৰা উপহাৰ হিচাপে কিতাপ এখন পাইছিল আৰু পিছলৈ গুন্টুৰু শ্বেহচন্দ্ৰৰ কিতাপখন লৈ তেওঁ ইমানেই আপ্লুত হৈছিল যেপিছলৈ তেওঁ লেখকৰ পুত্ৰৰ সৈতে গ্ৰন্থখন পুনৰ প্ৰকাশ কৰে।