নতুন বছৰত মামা ভাগিন

129

এই লেখনিৰ উদ্দেশ্য হাস্যৰস )

 কমেডি ডেক্স: ৰাজনীতি অসম 

ৰাজনীতি অসম’ (WWW.RAJNITIAXOM.COM) : দুই বছৰ – ১ লাখ ৬৯ হাজাৰ পঢ়ুৱৈ


কৰোণাই কোঙা কৰা ২০২০ চনটোৱে অবশেষত বিদায় মাগিলে। আহিল নতুন বছৰ; লৈ আহিছে নতুন আশা। নতুন বছৰত অসমৰ ৰাজনেতাসকলৰ শুভেচ্ছাবাণী কেবল ৰাজনীতি অসমৰ পাঠকৰ বাবেঃ
সুদৰ্শন সোণোৱালঃ নতুন বছৰত নাৰী শক্তিয়ে মোগোলক প্ৰতিহত কৰিব লাগিব। তাৰ বাবে মই সকলোকে ৰঙা ৰঙা স্কুটী দিছো। তোমালোকে হেলমেট পৰিধান কৰি যুজিবলৈ যাবা নহ’লে মোগোলে মুৰ ফালি দিব।
বিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাঃ ভাগিন সকলক নতুন বছৰৰ শুভেচ্ছা দিলো। নতুন বছৰত মাছ খোৱা, মাংস খোৱা, নাছা, বাগা। কেবল মদ খাই মোক ৱাটছাপ নকৰিবা। ফোনটোৰে আজিকালি একো শুনা নোপোৱা হৈছো। সিদিনা দিল্লীৰ পৰা মোটা ভাইয়ে ফোন কৰি আছিল; ভুলতে শুকুৰ বুলি ভাবি যা তা কৈ দিলো।
আগ্ৰামা মহিলাৰীঃ ২০২১ত ময়ো সকলোৰে লগত কব খোজো: পৰিবৰ্তন দৰকাৰ; আগ্ৰামা চাৰখাৰ..
কিপুন বৰাঃ নতুন বছৰৰ আগে আগে মাহীজনী গুছি গ’ল। আন আন মাহী-মহাসকলক ক’ব খোজো যে সেইফালে গ’লে টিকট নাপাব। আমাৰ ইয়াত টিকটৰ লগতে দিম B + ৰ টেবলেট।
হামাৰা আজমলঃ মাদ্ৰাছা বন্ধ কৰি এওলোকে নতুন বছৰটো খাৰাপ কৰি দিছে। খং উঠি গ’লে নিজৰ টকা খেৰছ কৰি গৰে গৰে মাদ্ৰাছা খুলিম।
লেনিন গগৈঃ নিজকে এতিয়াও ছাত্র ছাত্র লাগি আছে দেখোন। আমাৰ পুৰণা সন্থাৰ লৰাবোৰক দেখি ভাব হৈছে কোনেও চাকৰি নাপাব। সেয়ে বাপ্পেকে ৫ হাজাৰকৈ দিম।