Sunday, October 24, 2021

Opinion Poll

২৭ মাৰ্চৰ পৰা ৬ এপ্ৰিললৈ চলিব অসমৰ বিধানসভাৰ নিৰ্বাচন। অহা এমাহত সকলো দলৰে বাঘা বাঘা ৰাজ্যিক তথা ৰাষ্ট্ৰীয় নেতাসকলৰ আপোনাৰ সমষ্টিলৈ আগমন ঘটিব পাৰে। তেওঁলোকে আপোনাক দিব অজস্ৰ প্ৰতিশ্ৰুতি। ২ মেৰ পিছত ১২৬ জন আইন প্ৰণয়নকৰ্তাই অসমৰ বিধানসভাত প্ৰবেশ কৰিব। আপোনালোকক দিয়া প্ৰতিশ্ৰুতিবোৰ তেওঁলোকে পালন কৰিব পাৰিবনে নোৱাৰে কোৱাটো কঠিন। কিন্তু অহা বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ পুৰ্বানুমাণ কৰি আপুনি লাভ কৰিব পাৰে ১ লাখ টকাৰ নগদ ধন। অহা বিধানসভা নিৰ্বাচনত অসমৰ প্ৰধান দলসমূহে কিমানখনকৈ আসন পাব, সেইটো সঠিকভাবে ক’ব পাৰিলেই আপুনি পাই যাব পাৰে ১ লাখ টকা। আমাৰ অ’পিনিয়ন প’লত ভাগ ল’বলৈ তলত ক্লিক কৰক। অ’পিনিয়ন প’লত ভাগ লোৱাৰ শেষ তাৰিখ ৬ এপ্ৰিল ২০২১। অ’পিনিয়ন প’লৰ নিয়মসমূহ ভালদৰে পঢ়ি ল’ব।

CLICK HERE

১) উত্তৰবিলাক একোটা পূৰ্ণ সংখ্যা হ’ব লাগিব। উত্তৰটো এটা পৰিসৰ ( যেনে ১-১২৬ বা ৬০-৭০)আদি হ’লে তাক অযোগ্য বিবেচনা কৰা হ’ব।
২) আপোনাৰ বয়স ১৮ বছতকৈ কম হ’লে পুৰস্কাৰৰ ধন অভিভাবকৰ একাউন্টত জমা কৰা হ’ব।
৩) এজন ব্যক্তিয়ে এটা ভোট দিব পাৰিব
৪) পুৰস্কাৰ লাভ কৰিব লগীয়া লোকৰ সংখ্যা সৰ্বাধিক এজন। এজনকৈ বেছি ব্যক্তিয়ে শুদ্ধকৈ পুৰ্বানুমান কৰিলে, যিজন ব্যক্তিয়ে প্ৰথমতে নিজৰ উত্তৰ পঠিয়াইছে, তেওঁ ১ লাখ টকা লাভ কৰিব।
৫) যিকোনো বিবাদৰ ক্ষেত্রত ৰাজনীতি অসমৰ সম্পাদকৰ সিদ্ধান্তই চুৰান্ত সিদ্ধান্ত হ’ব।